آنتن رومیزی فروزش

اين روزها ساختمان‌ها بلندتر ساخته مى شوند، ديگر استفاده از آنتن هاى هوايی كمى نامعقول است به همين دليل آنتن‌های روميزى فروزش مانند گلگسى و الماس توليد مي شود. آنتن روميزى شركت فروزش كه به لطف آن مى توانيد به راحتي مشكل نويز تصوير را از بين برده و از داشتن شبكه هاى ديجيتال و اچ دي بهرمند باشيد.
در سال هاى  قبل به دليل وجود  آنتن هاى آنالوگ زمان هايي كه آنتن كمى تكان مى خورد يا جهتش تغيير مى كرد به پشت بام مى رفتند  و معمولا دو نفر براى حل اين مشكل تلاش  مى كردند ،تجربه مشتركي كه براى بيشتر ما اتفاق افتاده است امروزه كافى است با كمي جابجا كردن دستگاه ،تصوير را به حالت مورد نظر برسانيم.

نمایندگی فروش آنتن رومیزی


آنتن هاي روميزى فروزش  با رنج فركانسى ٤٧٤-٩٠٠ مگاهرتز  ساخته شده و مي تواند سيگنال هاي تلويزيون را تقويت  مي كند اين آنتن را ميتوانيد به تلويزيون هايي متصل كنيد كه به گيرنده ى ديجيتال داخلى مجهز هستند  و يا يك گيرنده ى مجزا دارند.
گفتنى است اين مدل براى تلويزيون هاى قديمي كه فاقد گيرنده ى ديجيتال هستند مناسب نيست و كارايي ندارد اين دستگاه طورى ساخته شده كه مى تواند در تمامى استان هاى كشور مورد استفاده قرار گيرد و قابليت مهم آن قرار گيري در كمترين فاصله از تلويزيون است. 
ديگر به بالا رفتن از پله ها و نصب آنتن در بالاترين نقطه ى ساختمان ساخت پايه با گچ و سيمان يا پيدا كردن راهى براى رساندن سيم آنتن به تلويزيون نداريم. 

آنتن رومیزی فروزش نوعی آنتن است که برای استفاده های خانگی طراحی شده است.

 

آنتن رومیزی گلکسی


((زمان مطالعه 6 دقیقه))
معمولا از این مدل آنتن در ساختمان های بلند یا طبقات بالای برج ها و آپارتمان ها استفاده می شود. از آنجایی که این آنتن در نزدیکی تلویزیون روی میز قرار میگیرد ، به راحتی می توان آن را تنظیم نمود. در هنگام خرید آنتن رومیزی فروزش و نصب آن معمولا وقتی که از فرستنده ی اصلی دور هستید استفاده از آنتن هوایی منطقی تر است.آنتن رومیزی بهترین گزینه  برای شرایطی است که سیگنال ‌های تلویزیون به درستی دریافت نمی شوند. این آنتن‌ ها را می ‌توان به راحتی نزدیک به تلویزیون قرار و تصاویر را به شکلی عالی دریافت کرد. با خرید این آنتن ‌ها دیگر نیازی به سیم‌‌کشی ‌های طولانی تا پشت ‌بام نخواهید داشت و مشکلات شما بسیار کمتر خواهد شد.

آنتن رومیزی و موارد کاربرد آن:
آنتن رومیزی یکی از انواع آنتن است که از آن بیشتر در خانه ‌ها استفاده می ‌شود. اصولا در ساختمان ‌های بلند از چنین آنتن‌ هایی بیشتر استفاده می‌ شود. با این تفاسیر مشخص است که این آنتن به ویژه در آپارتمان ‌ها و برج ‌ها کاربرد فراوانی دارد. آنتن‌ های رومیزی را می ‌توان در جایی نزدیک تلویزیون نصب کرد و آن‌ ها را به آسانی تنظیم نمود. زمانی که می ‌خواهید آنتن نصب کنید اگر فاصله‌ی شما از فرستنده‌ی اصلی زیاد است بهتر است از آنتن هوایی استفاده کنید.
برخی مواقع که آنتن ثابت نمی ‌تواند در دریافت سیگنال ‌ها به خوبی عمل کند و تصویر مناسبی ندارد، بهتر است از آنتن متحرک استفاده کنید. آنتن‌ رومیزی در مقایسه با آنتن ثابت قیمت بهتری دارد. از سوی دیگر آنتن ‌های ثابت نیز از آنتن ‌های متحرک ارزان ‌تر هستند. اگر مدل ‌های رومیزی مشکل شما را در دریافت تصاویر برطرف می ‌کنند، استفاده از آن‌ ها به لحاظ اقتصادی مقرون‌ به ‌صرفه است. دیگر حتی لازم نیست برای نصب آنتن هزینه‌ های اضافی بپردازید. 
 

آنتن زومیزی خود را چگونه نصب کنم؟


آنتن‌ های رومیزی باعث می ‌شوند که مشکلات مربوط به آنتن به میزان زیادی کم شود. دیگر نیازی به سیم‌کشی‌ های طولانی نخواهد بود و به این ترتیب بسیاری از مشکلات حل خواهند شد. در ادامه چند ويژگی و کاربرد مهم این نوع از آنتن ‌ها را بررسی می ‌کنیم.
در مکان هایی که آنتن هوایی ثابت نمی تواند سیگنال های هوایی را به خوبی دریافت کند آنتن های متحرک به کار گرفته می شود. آنتن رو میزی نسبت به آنتن های ثابت قیمت کمتری دارد و آنتن های ثابت نیز از آنتن های متحرک ارزان تر می باشند. اگر آنتن رو میزی بتواند کار شما را راه بیاندازد نه تنها از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه خواهد بود بلکه نیاز به صرف هزینه های مربوط به نصب نیز نخواهید داشت. آنتن رو میزی دردسر های مختلفی که کاربران با آنتن تلویزیون خود دارند را برطرف می کند و مزایای خوبی را برای آنها به ارمغان می آورد. این آنتن ها کاربران را از دردسر های مربوط به سیم کشی های طولانی و زمان بر از پشت بام یک خانه یا آپارتمان رها می کند و آسودگی بیشتری را فراهم می کند. در ادامه برخی از ویژگی ها و مزایای این نوع آنتن ها را بررسی خواهیم نمود. با ما همراه باشید:

ویژگی های یک آنتن رو میزی خوب:
برخی از برند های خوب و معتبر تولید کننده ی آنتن رو میزی مجهز به فناوری LNA هستند.
در یک آنتن رو میزی خوب از قطعات مرغوب استفاده می گردد.
بهتر است از سیم های بلند تر به جای سیم های 1 متری در این آنتن ها استفاده شده باشد.
آنتن های خوب باید قدرت دریافت سیگنال های ضعیف را داشته باشند.
با استفاده از فیلترینگ توانایی حذف نویز محیط را داشته باشند.
از فرمت رزولوشن های بالا پشتیبانی کنند.
نصب و راه اندازی آن راحت باشد و کاربر را به دردسر نیاندازد.
بدون محدودیت های مکانی و جغرافیایی بتوان از این آنتن در همه جا استفاده نمود.
• برخی از مدل ‌های این آنتن ‌ها قابلیت LAN‌ را نیز دارند. معمولا برند های معتبر این قابلیت را در طراحی محصولات خود در نظر می‌ گیرند.
• قطعات و اجزای یک آنتن رومیزی خوب بسیار با کیفیت و مرغوب هستند.
• در این آنتن ‌ها بهتر است که از سیم‌ هایی با طول بیشتر از یک متر استفاده شود.
• آنتنی خوب است که بتوانید سیگنال ‌های ضعیف را دریافت کند.
• یک آنتن خوب می‌تواند به کمک فیلترینگ نویز محیط را از بین ببرد.
• آنتن مرغوب از رزولوشن‌ های بالا پشتیبانی می ‌کند.
• یک آنتن رومیزی خوب به آسانی نصب می ‌شود و برای راه‌ اندازی آن نیاز به انجام مراحل پیچیده‌ ای نیست.
• می ‌توان از این آنتن ‌ها فارغ از محدودیت ‌های مکانی و جغرافیایی به آسانی و در هر کجا استفاده کرد.

چگونه یک آنتن رومیزی مناسب انتخاب کنیم ؟
آنتن رومیزی به کمک فیلترینگ، می‌تواند نویز موجود در محیط را از بین ببرد. با نصب این آنتن دیگر از مشکلات آنتن‌ های ثابت مانند وزش باد و طوفان و شرایط نامساعد جوی و آب ‌و هوایی خبری نخواهد بود.
جهت آنتن ‌های رومیزی باید با آنتن ‌های هوایی در یک راستا باشد. بهتر است تا جایی که امکان دارد این آنتن را نزدیک به پنجره و در یک مکان مناسب نصب کنید.
جنس بدنه‌ی این آنتن‌ ها معمولا از پلاستیک است. لازم به ذکر است که مدل‌ های مختلف آنتن ابعاد و وزن ‌های مختلفی دارند.
برای آن‌ که بتوانید انرژی کافی را برای منبع تغذیه ‌ی آنتن فراهم کنید باید از یک آداپتور متصل به برق شهری استفاده کنید.‌ همچنان سعی کنید کابل ‌ها و سیم ‌های آنتن را از منابع تولید کننده‌ی نویز مانند تلویزیون، سینمای خانگی، رادیو، لباسشویی، تلفن و مودم دور نگه دارید.
اکنون از آنتن رومیزی بیش از پیش استفاده می ‌شود. این امر به دلایل زیادی می ‌تواند اتفاق بیفتد که مهم ‌ترین آن ‌ها در بالا شرح داده شد. یعنی قیمت مناسب و همچنین نصب آسان عاملی برای استقبال خوب افراد از این آنتن‌ ها به شمار می ‌روند.
برای خرید آنتن رومیزی میتوانید با مراجعه به وبسایت نمایندگی آنتن فروزش در تهران مراجعه کنید و آنتن مدنظر خود را با قیمت عالی و کیفیت خوب خریداری نمایید.

 
انواع انتن های رومیزی چیست ؟
به طور کامل ویژگی های یک انتن خوب و با کیفیت را برایتان شرح دادیم ، اما نکته ی که باید توجه کنید این است که قیمت انتن رومیزی متفاوت بستگی به مدل ان ها و برند ان ها می باشد به عنوان مثال انتن رومیزی فروزش که جزو بهترین مدل های انتن رومیزی تلوزیون می باشد قیمت پایین و کیفیت بالاتری نسبت به دیگر انتن ها دارا می باشد.
در ادامه انواع انتن ها را که به دو دسته تقسیم می شود شرح می دهیم :
1) انتن رومیزی بدون تقویت کننده : جزو بهترین انتن رومیزی می باشند که قیمت بسیار مناسبی دارند و ارزان قیمت هستند همچنین سیگنال ان ها قوی و خوب است از دیگر ویژگی های خوب ان به می توان به ایمنی ان ها در برابر نویز اشاره کرد اما دامنه ی سیگنال ان ها بزرگ نیست .
2) گیرنده رومیزی با تقویت کننده :انتن ها با تقویت کننده یک نوع انتن رومیزی قوی می باشد و اسم دیگر ان ها ایندور هست این انتن ها مدار الکتریکی بزرگ تر و پیچیده تری دارند و تقویت کننده ی ان ها وظیفه ی ان را دارند که با ترانزیستوری می توانند سیگنال دریافتی را تقویت کنند و قیمت بالاتری نسبت به بدون تقویت کننده ها دارند.
 
سوالات متداول
مشخصات کلی آنتن های رومیزی به چه صورت است؟
این دستگاه با یک آنتن UHF معمولی و بدون جهت خاصی ، تمام کانال ها را بصورت دیجیتالی نمایش می دهد.
آیا امکان استفاده از آنتن رومیزی برای کامپیوتر وجود دارد؟
خیر – گیرنده های دیجیتال کامپیوتر ، نیاز به نصب نرم افزار و درایور مخصوص خود دارند.
آیا با آنتن رومیزی، می توانم شبکه های رادیویی را نیز داشته باشم؟
بلی ، سیستم دیجیتال این قابلیت را ایجاد می کند که در کنار شبکه های تلویزیونی به شبکه های رادیویی نیز دسترسی داشته باشیم.

۵
از ۵
۱۴ مشارکت کننده
mohammad گفت:
لطفا مطلب در مورد نحوه نصب آنتن هم بزارین ممنونم
احمد گفت:
سلام ، آنتن رومیزی فروزش را کجا میشه تعمیر کرد مشکل جدا شدن سیم از فیش ورودی به تلویزیون
۰۹۱۳۱۰۴۹۹۲۰
  مدیریت گفت:
  سلام و خسته نباشین اگر محصول را از فروشگاه ما خرید کریدن بدون هیچ مبلغی براتون مرجوع میکردم اما اگر فروشگاه دیگری هست و نوع نیست میتونین با ما تماس بگیرین با هزینه اندک یه انتن نوع دریافت کنید
   محمدرضا گفت:
   سلام من هم همین مشکل جدا شدن سیم از فیش ورودی انتن رومیزی فروزش را دارم از چه طریقی وبا چه شماره ای میتونم انتن رابه شما برسونم ممنون
زینب گفت:
سلام
چند روزه چراغ انتن روشن نمیشه و خیلی از کانال ها رو هم دریافت نمیکنه
چکار کنم؟
  مدیریت گفت:
  سلام برق وارد مدار آنتن نمیشه

​به مقاله ای که خواندید علاقه داشتید ؟ با دیگران به اشتراک بگذارید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید